Kredyt bez weryfikacji w bazie zadłużonych – czy to możliwe?

Jeżeli zdecydujemy się na wzięcie kredytu w banku, liczyć musimy się z tym, że zostaniemy poddani weryfikacji w bazie zadłużonych. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku firm pożyczkowych, które nie mają obowiązku odnoszenia się do informacji odnośnie wysokości oraz formy uzyskiwanych przez klienta świadczeń pieniężnych.

Dlaczego parabanki oferują pożyczki bez baz?

  •         Dostosowują się one w ten sposób do wymagań rynkowych. Jako że klienci korzystający z usług takich firm oczekują, że ich wniosek zostanie jak najszybciej rozpatrzony, parabanki starają się ograniczyć czas oczekiwania do niezbędnego minimum.
  •         Mają świadomość podejmowanego przez nie ryzyka i wykorzystują je do osiągnięcia własnych korzyści finansowych. Warto tutaj wspomnieć chociażby o podmiotach oferujących bardzo korzystne pożyczki, które obarczone są wysokim wskaźnikiem RRSO.
  •         Tego typu pożyczki stanowią odpowiedź na stale rosnącą ilość pozabankowych form finansowania. Środki można otrzymać w ten sposób niezwykle prosto, co przekłada się na spadek konkurencyjności oferty. Nie bez znaczenia jest tutaj także skomplikowana sytuacja na rynku kredytów, które nie są przyznawane tak łatwo, jak jeszcze kilka lat temu.
  •         Mimo, że zaobserwować można wzrost popularności parabanków, jednocześnie obserwuje się także znaczący wzrost dochodów społeczeństwa, co przekłada się na spadek zainteresowania tego typu produktami, co wymusza konieczność poszerzenia oferty pożyczkowej o dodatkowe możliwości.

Na co zwrócić uwagę wybierając pożyczkodawcę?

  •         Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty podmiotu oferującego korzystne produkty finansowe na bazie dostępnych programów lojalnościowych. Zyskujemy wówczas pewność, że kolejne zaciągane przez nas u niego zobowiązania będą znacznie mniej kosztowne.
  •         Warto rozważyć wzięcie pożyczki u podmiotów prywatnych nie będących firmami pożyczkowymi. Zasady pożyczania przez nich środków są przeważnie ujęte w zapisach umowy cywilnoprawnej, co przekłada się na warunki nieco korzystniejsze niż w przypadku tradycyjnych parabanków.
  •         Jeżeli nie uda nam się znaleźć firmy, która pożyczy nam niezbędne środki bez konieczności sprawdzania zapisów w bazach, warto rozejrzeć się za podmiotem, który przyjmie zabezpieczenie finansowe w postaci zewnętrznych środków trwałych. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne ze względu na fakt, że pożyczkodawcę interesuje tutaj wyłącznie wartość osiąganych przez nas aktywów trwałych. Mogą być to na przykład nieruchomości lub pojazdy mechaniczne.

Kiedy nie zawierać pożyczek bez baz?

  •         Gdy oferta danej firmy nie jest wystarczająco przejrzysta.
  •         Jeżeli wybrana firma nie posiada stosownych mechanizmów zabezpieczających transfer danych (dotyczy to w szczególności przedsiębiorstw działających w sieci).
  •         Jeśli RRSO jest bardzo wysokie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *