Niespodziewane wydatki podczas podróży samochodem – jak sobie z nimi poradzić?

Podróżowanie samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem – w każdej chwili możemy stać się uczestnikami kolizji drogowej lub auto może odmówić posłuszeństwa. Właśnie te dwie sytuacje budzą w nas największe obawy, ponieważ nie tylko powodują przerwanie podróży i są stresujące, ale nierzadko również wiążą się z koniecznością skorzystania z pomocy drogowej, która do tanich nie należy. Wiele osób zastanawia się, czy w związku z tym zawsze podczas podróży autem należy mieć przy sobie sporą ilość gotówki?

Warto mieć dodatkowe ubezpieczenie

Aby nie martwić się o koszty związane z pomocą drogową w przypadku awarii samochodu lub kolizji, warto zainwestować w porządne ubezpieczenie Assistance. Jest to ubezpieczenie dodatkowe, które można kupić u dowolnego ubezpieczyciela. Polisa taka zapewnia bezpłatną pomoc techniczną i medyczną w przypadku nagłych zdarzeń losowych podczas podróży autem. W zależności od zakresu ubezpieczenia Assistance można liczyć na nieco inny pakiet usług, a mogą do nich należeć np.:

  • zapewnienie holowania pojazdu do najbliższego warsztatu lub do miejscowości zamieszkania,
  • udzielenie pomocy technicznej na miejscu zdarzenia (np. pomoc w wymianie przebitej opony),
  • dowiezienie paliwa,
  • zapewnienie opieki medycznej poszkodowanym w wypadku,
  • zorganizowanie auta zastępczego itd.

Coraz częściej pakiet podstawowych usług Assistance (np. holowanie do najbliższego warsztatu) jest oferowany jako dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia OC, za który trzeba dopłacić zaledwie kilkadziesiąt złotych na rok. Osoby często podróżujące samochodem powinny o takim ubezpieczeniu pomyśleć, ponieważ dzięki temu nie muszą się martwić o koszty pomocy drogowej, ani nawet o jej zorganizowanie, ponieważ tym zajmuje się ubezpieczyciel (wystarczy do niego zadzwonić).

Pokrycie wydatków przy braku Assistance

W ostatnich kilkunastu miesiącach stawki ubezpieczeń komunikacyjnych poszybowały w górę w takim stopniu, że coraz więcej kierowców wykupuje jedynie obowiązkowe polisy OC, rezygnując także z wszelkich pakietów dodatkowych. Niestety OC nie pokrywa kosztów związanych z pomocą techniczną w nagłych sytuacjach na drodze. W przypadku awarii samochodu lub kolizji właściciel auta musi we własnym zakresie wezwać pomoc i pokryć z własnej kieszeni koszty wszelkich związanych z tym usług. Zwykle samo holowanie pojazdu kosztuje kilkaset złotych, a przecież trzeba się jeszcze liczyć z kosztami naprawy auta lub kosztami podróży do domu w przypadku braku możliwości szybkiego przywrócenia samochodu do użytku. Bardzo często zdarza się, że kierowcy nie są na takie wydatki przygotowani, nie mając odpowiedniej ilości gotówki ani przy sobie, ani nawet na koncie bankowym. W takich sytuacjach, gdy często znajdujemy się kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania, zorganizowanie pieniędzy może być sporym kłopotem. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj skorzystanie z usług finansowych świadczonych przez Internet, takich jak pożyczka online. Mając smartfona z dostępem do internetu, możemy ją zaciągnąć w ciągu kilku minut i mieć pieniądze na koncie niemal natychmiast. Do otrzymania takiej pożyczki potrzebny jest jedynie dowód osobisty oraz własne konto w banku. Tak naprawdę dzięki tej nowoczesnej usłudze pieniądze możemy zorganizować nawet stojąc na poboczu autostrady lub w przysłowiowym „szczerym polu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *