Pożyczka online i mobilna a pożyczka w siedzibie parabanku

Pożyczki można uzyskać na kilka sposobów. Tradycyjna metoda to wybranie się do biura parabanku i tam złożenie wniosku, podpisanie umowy o pożyczkę i odebranie gotówki. Rozwój Internetu i mobilności spowodował powstanie dwóch innych metod uzyskania pożyczki. Można dostać pożyczkę online lub przez aplikację mobilną. Co dają te metody? Jakie są różnice między pożyczką mobilną i online a tą uzyskaną w biurze parabanku? Jakie są zalety załatwiania pożyczki online lub przez aplikację mobilną?

Weryfikacja

Uzyskanie pożyczki online czy przez smartfon jest dziecinnie proste. Wystarczą dane z dowodu i wypełnienie minimum formalności. Wniosek wypełnią się online lub na ekranie telefonu. Aby dokonać weryfikacji, trzeba przesłać na wskazane konto przelew. Wystarczy grosz lub złotówka, zależnie od pożyczkodawcy. Dzięki temu przelewowi, pożyczkodawca potwierdzi naszą tożsamość i sprawdzi prawdziwość danych podanych we wniosku. Przy wizycie w siedzibie parabanku nie trzeba dokonywać przelewu weryfikacyjnego. Zatem jeśli masz z tym problem – np. nie masz konta w banku albo nie masz na nim środków, nie wybieraj pożyczki online czy mobilnie. Udaj się do siedziby instytucji pożyczkowej.

Sprawdzanie BIK

Najczęściej przy pożyczkach online i mobilnych, pożyczkodawca nie sprawdza rejestrów dłużników. To szansa dla osób, które mają złą historię kredytową. Oczywiście, także podczas wizyt w siedzibie pożyczkodawcy, może się okazać, że rejestry dłużników nie będą sprawdzane. Jest to jednak bardziej normy przy szybkich pożyczkach online.

Zaświadczenie o dochodach

Wiele firm pożyczkowych nie wymaga dołączania zaświadczenie o dochodach do wniosku online czy mobilnego o pożyczkę. Pożyczka jest udzielana na oświadczenie, czyli pożyczkodawca wierzy klientowi na słowo, że dochody wpisane do wniosku są prawdziwe. Częściej pożyczkę na oświadczenie spotyka się wśród ofert online i mobilnych, bo pożyczkodawca stawia wtedy na szybkość udzielenia pożyczki i minimum formalności. W siedzibie możemy spotkać się w większą liczbą pytań lub koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów.

Szybki przelew

Decyzją o przyznaniu pożyczki online czy mobilnie jest szybki przelew środków jeszcze szybszy. Zdarza się, że pieniądze otrzymuje się już po kilku minutach. Zależy to jednak do tego, jaki mamy bank. Przelew może też iść dzień lub dwa. W siedzibie firmy środki otrzymamy od ręki i do ręki. To z jednej strony wygoda, z drugiej trochę ryzyko, bo trzeba będzie z pieniędzmi przejść się do banku. Niektórzy wolą jednak mieć gotówkę i dla tych osób uzyskanie pożyczki w siedzibie pożyczkodawcy będzie lepszą propozycją.

Krótki termin spłaty

Należy pamiętać, że pożyczek chwilówek, zaciągnięta zarówno online, mobilnie oraz w siedzibie parabanku, trzeba dość szybko spłacić. Terminy są krótkie i nie ma rat. Oznacza to, że na koniec termin spłaty, zazwyczaj po kilku miesiącach, należy oddać całą sumę wraz z kosztami.

Pożyczka online i w siedzibie – różnice

Nie ma zbyt wielu różnic między pożyczka otrzymana online lub mobilnie, a ta w siedzibie, jeśli porównujemy ofertę tego samego pożyczkodawcy. Przy pożyczce online i mobilnej wymagany jest przelew weryfikacyjny, a w przy tej uzyskanej w siedzibie – nie. Uzyskując pożyczkę online, pieniądze dostaniesz na konto, a czas ich uzyskania będzie zależała od banku i szybkości przelewu. Przy pożyczce w siedzibie, pieniądze dostaniesz od ręki. To podstawowe różnice. Pożyczki online i mobilne zazwyczaj są oferowane przez parabanki, które nie wymagają zaświadczenia o dochodzą, nie sprawdzają BIK czy rejestru dłużników i wymagają minimum formalności. Nie jest to jednak regułą i także w biurach parabanku możesz trafić na dobrą ofertę szybkiej pożyczki od ręki. Pożyczka online lub mobilna jest na pewno wygodniejsza w uzyskaniu, bo można złożyć wniosek siedzą w domu na kanapie. Dla osób, które są za pan brat z Internetem czy mobilnością, to świetna propozycja. Starsze osoby, które nie przepadają za technologią powinny raczej wybrać się do siedziby pożyczkodawcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *